Projektai „Achemos grupėje“: įdiegta sistema įmonėje „TANGO reklama“ ir realizuotas leidimų išrašymo bei pardavimo funkcionalumas įmonėje „Budrus sakalas“

Koncernas „Achemos grupė” – viena didžiausių įmonių grupių Lietuvoje, kuri vienija daugiau kaip 30 įmonių, dirbančių chemijos, transporto ir krovos, maisto pramonės, prekybos, energetikos, projektavimo, remonto, finansinių operacijų, viešbučių, sveikatos ir pramogų, žiniasklaidos ir reklamos srityse.
Daugiau kaip 10 -yje Koncerno įmonių (tame tarpe didžiosiose įmonėse AB „Achema“, UAB „Agrochema“, AB „Klaipėdos Jūrų krovinių kompanija“) įdiegta Microsoft Dynamics AX sistema, kurią siekiama palaipsniui įdiegti kitose Koncerno įmonėse. Be to, įdiegta sistema nuolatos vystoma ją naudojančiose įmonėse, plečiant ir integruojant įmonių procesus sistemoje.

Kas padaryta

2011 metais įvykdyta: MS Dynamics AX diegimas įmonei „TANGO reklama“ ir realizuotas leidimų išrašymo ir pardavimo funkcionalumas sistemą naudojančioje įmonėje „Budrus sakalas“.

1. MS Dynamics AX diegimas įmonei „TANGO reklama“

 TANGO reklama“ yra eilės radijo stočių atstovas reklamai. Reikalavimai įmonės apskaitai kyla iš grupės reikalavimų ir įmonės veiklos specifinių poreikių vidinei analizei. Sistemos diegimą „TANGO reklama“ įmonėje buvo nuspręsta vykdyti, perkeliant Koncerno įmonėms sistemoje realizuotas procedūras ir atliekant reikiamus pritaikymus, susijusius su įmonės specifiniais poreikiais veiklos analizei. Projekto eigoje atlikta:
  • Atlikta įmonių grupės mastu numatytų procedūrų peržiūra kartu su Kliento atsakingais darbuotojais ir priimti sprendimai dėl jų pritaikymo įmonės reikmėms, nepažeidžiant Koncerno keliamų reikalavimų apskaitai.
  • „Blue solutions“ komanda paruošė sistemą, remdamasi Koncerno įmonėse naudojamais pavyzdžiais ir įkėlė „TANGO reklama“ duomenis bei likučius darbo su sistema pradžiai.
  • Prieš pradedant dirbti su sistema vartotojai apmokyti sistemos procedūrų.
 
 

2. Leidimų išrašymo ir pardavimo funkcionalumo diegimas įmonėje „Budrus sakalas“

Įmonėje „Budrus sakalas“ MS Dynamics AX sistema įdiegta Koncerno IT biuro darbuotojų jėgomis. Sistemoje įdiegtos Koncerno standartizuotos procedūros. Atsiradus poreikiui išplėsti sistemos funkcionalumą leidimų išrašymui ir pardavimui „Klaipėdos Jūrų krovinių kompanijos“ terminaluose, šiuos darbus atlikti buvo patikėta „BLUE solutions“ komandai. Projekto metu įdiegta:
  • Leidimams reikalingų duomenų įvedimas sistemoje.
  • Leidimų spausdinimas iš sistemos.
  • Leidimų pardavimas, apmokant pavedimu ir per kasos aparatus.
  • Leidimų duomenų analizė.

Vertė klientui

  • Diegiant sistemą grupės įmonėms, užtikrinamos vienodos apskaitos procedūros įmonių grupės mastu. Laikantis tokio principo, diegimo procesas tampa paprastas, greitas ir palyginti pigus, o Kliento vidinių administravimo darbų padidėjimas labai neženklus.
  • Visoms įmonėms vedant duomenis toje pačioje duomenų bazėje, pagal tas pačias procedūras ir tais pačiais duomenų pjūviais, paprastėja duomenų analizė įmonių grupės mastu. Net ir naudojant išorines priemones duomenų analizei, nebūtina kurti ataskaitų skirtų kiekvienai įmonei.
  • Kliento pasirinkta sistema MS Dynamics AX leidžia sukurti joje ir tokius sprendimus, kurių sistemos gamintojas nėra numatęs (pvz., leidimų išrašymas ir pardavimas). „BLUE solutions“ komanda kurdama naujus sprendimus, stengiasi juos kiek įmanoma labiau integruoti su standartiniu sistemos funkcionalumu, kas užtikrina Klientui bet kurios įmonės duomenų analizę jo naudojamomis analizės priemonėmis.